Українська | Русский | English

Sofiya Law Firm домоглася внесення фінансової установи до реєстру неприбуткових організацій


Податковим органом не доведено наявність підстав для скасування кредитній спілці ознаки неприбутковості. Також не надано жодного факту отримання нею прибутку. Відтак, інспекція має внести фінансову установу до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Таке рішення ухвалив Шостий апеляційний адміністративний суд у спорі між податковою інспекцією та кредитною спілкою у зв’язку із вилученням останньої з Реєстру неприбуткових установ та організацій. Готував правову позицію у справі, а також представляв інтереси фінансової установи у судах партнер практики фінансового права Sofiya Law Firm Віктор Рудий.

Кредитна спілка була зареєстрована як юридична особа та набула статусу фінансової установи. Вона стала неприбутковою організацією та отримала від податкової інспекції паперове рішення про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Але через два місяці спілка отримала від податкової лист про недійсність цього рішення, оскільки воно начебто було прийнято помилково. Там уважали, що в розумінні пп. 133.4.1 Податкового кодексу, що визначає вимоги неприбутковості для цілей оподаткування, кредитна спілка не була утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом.

«Спілка подала адміністративний позов і суд першої інстанції первинно підтримав висновок податкової. Саме тому нашим завданням в апеляції став докладний аналіз вимог ПК і обґрунтування протилежної позиції на підставі положень установчих документів спілки, - прокоментував справу В.Рудий. – Крім того ми наполягали і, в кінцевому рахунку довели, що фактів використання спілкою доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені пп. 133.4.2 ПК податковим органом встановлено не було і жодних відповідних доказів суду не надано».

З урахуванням цього апеляційний суд дійшов висновку про те, що податковим органом не було доведено наявність підстав для скасування кредитній спілці ознаки неприбутковості, скасував помилкове рішення суду першої інстанції та зобов’язав податкову інспекцію внести відомості про кредитну спілку до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

«Таке рішення є першим в Україні, - наголосив В.Рудий. – До цього суди обмежувалися лише констатацією факту незаконності дій податкової, що не вирішувало проблеми повернення кредитних спілок у реєстр. І деякі спори з цього приводу тривають досі».

 31.01.2019
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Аграрна розписка – важлива, але не єдина форма застави майбутнього врожаю, - Олександр Поліводський
Чи можлива застава майбутнього врожаю у інших спосіб, ніж аграрна розписка? Закон не може містити положень, які можна було б трактувати як обмеження договірної свободи. Тому, аби не було непорозумінь, редакцію статті...
Детальніше...ОАСК визнав протиправним повернення конституційної скарги, яка стосувалася земельного законодавства
Керівника Секретаріату Конституційного Суду України зобов’язано підготувати попередній висновок про наявність підстав для відкриття конституційного провадження у справі або відмови у відкритті конституційного...
Детальніше...Всі новини