Українська | Русский | English

Олександр Поліводський ознайомив іноземних інвесторів з особливостями українського земельного законодавства


Основні етапи розвитку українського земельного та аграрного законодавства, його ключові ідеї, принципи оподаткування та наявні проблеми ведення бізнесу в Україні.

Такий аналітичний огляд провів партнер Sofija Law Firm Олександр Поліводський для делегації аргентинського бізнесу під час ділової зустрічі, яку організувала та провела Торгово-промислова палата України.


Участь у заході взяли Посол Аргентини в Україні Елена Летісія Тереса Мікусінскі, а також керівник та експерти торговельно-економічного відділу посольства.

Розповідаючи про проблеми ведення агробізнесу в Україні, О.Поліводський охарактеризував наявний бізнес-клімат, зупинився на окремих особливостях земельного ринку (зокрема мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення), тенденціях гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС, а також питаннях ліцензування та державного нагляду.

Експерт поінформував про важливе рішення ЄСПЛ у справі «Зеленчук та Цицюра проти України», яке поставило мораторій поза гарантіями Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. І хоча це рішення мало бути виконане, тим не менш, українські законодавці подовжили його дію на 2019 рік. Такий парадокс він пояснив тим, що в країні існує високий рівень недовіри до державних, зокрема, судових і правоохоронних органів, зумовлений корупцією, що зумовлює перманентні історії рейдерських захоплень бізнесу і врожаїв.

Модератором зустрічі, участь у якій взяли 20 представників бізнесу з Аргентини, виступив президент ТПП України Геннадій Чижиков.
10.06.2019
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Конституційна скарга: перші рішення КС (аналітичний огляд Михайла Савчина)
Левова частка рішень Конституційного Суду, ухвалених за конституційними скаргами у 2019 році, спрямована на усунення дискримінації. Одне стосувалося доступу до правосуддя, тобто можливості вимагати від виконавчої...
Детальніше...Формування податкового кредиту з ПДВ: достатньо тимчасової чи необхідна додаткова митна декларація?
У підприємців та чиновників з ДФС досить часто виникають суперечки щодо тлумачення тих або інших правових норм, що стосуються сплати податків. Суттєві розбіжності існують у розумінні бізнесом та фіскалами підстави...
Детальніше...Всі новини