Українська | Русский | English

Sofiya Law Firm відстояла в суді право власності громадянина на приватизовану земельну ділянку


Право громадянина України на безкоштовне отримання земельної ділянки, гарантоване законодавством, реалізувати на практиці буває вкрай важко. Подекуди проблеми не закінчуються навіть після ухвалення органом місцевого самоврядування рішення про виділення землі.

Експерти Sofiya Law Firm допомогли українцю, який отримав у власність земельну ділянку в Обухівському районі на Київщині, відстояти свої майнові інтереси в суді. Туди з позовом звернулася прокуратура, яка побачила у рішенні міської ради порушення державних інтересів та намагалася довести, що рада не мала повноважень на розпорядження землями комунальної власності.

«Чиновники іноді мають власний погляд на розпорядження землею, особливо коли йдеться про ділянки, розташовані  у престижних районах Київської області. Прикриваючись інтересами держави, вони навмисно створюють додаткові перешкоди, аби змусити людину відмовитися від набутої власності, або поділитися коштами, - розповів партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський. – Для цього вигадуються будь-які аргументи: з’являються «недоліки» у процедурі прийняття рішення радою, претензії до висновку землевпорядної експертизи. Раптом може виявитися, що на підставі кадастрового номеру земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, та ще й належить до земель водного фонду. Людина, яка не обізнана із особливостями українського судочинства та нюансами земельного законодавства навряд впорається із такими претензіями. Тому в цих випадках правильним рішенням буде звернення до юриста».

Розглянувши обставини справи, суд погодився з правовою позицію Sofiya Law Firm про те, що рішення міської ради про виділення землі було прийняте відповідно до законодавства України, прийнято у межах повноважень, а відтак, є правомірним, законним й таким, що не порушує положень інших нормативно-правових актів.

Нагадаємо, всі громадяни України мають право на безкоштовне виділення шести ділянок землі різних видів використання. Згідно із законодавством земельні ділянки можна отримати в будь-якому регіоні, незалежно від місця проживання особи, але у разі, якщо на території сільської, селищної чи міської ради є вільні земельні ділянки. Як отримати інформацію про вільну ділянку та реалізувати своє право на її безоплатне отримання О.Поліводський вже розповідав проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерства юстиції України.26.07.2019
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Проблеми захисту екологічних прав обговорили судді, адвокати та науковці під час круглого столу
15 червня відбувся круглий стіл «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики», модератором на якому виступив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.
Детальніше...Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії...
Детальніше...Всі новини