Українська | Русский | English

Як боротися з аграрним рейдерством (поради партнера Sofiya Law Firm О.Поліводського)


Бажання захопити чиюсь власність мабуть існуватиме завжди. Тому ми можемо говорити лише про мінімізацію аграрного рейдерства, у тому числі через наявні в українському суспільстві юридичні механізми та реалізацію принципу невідворотності покарання.

Таку думку під час виступу на онлайн-конференції Торгово-промислової палати України «Аграрне Рейдерство: Борітеся – (не) Поборете?» висловив голова Комітету аграрного та земельного права НААУ, партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.

Він презентував представникам аграрного бізнесу брошуру «ЮРИДИЧНА БЕЗПЕКА У ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИНАХ», підготовлену за сприяння земельної компоненти проекту «Німецько-український аграрнополітичний діалог».

Аби мінімізувати аграрне рейдерство та забезпечити невідворотність покарання усіх можливих його проявів, треба не лише мати адекватне законодавство, але й формувати проактивну позицію власників землі, - переконаний О.Поліводський. – А представники бізнесу сьогодні іноді навпаки – своїми діями створюють передумови для рейдерських захоплень.

Чи здатна держава захистити сільгоспвиробників, чи зменшилася кількість протиправних проявів із прийняттям Закону від 05.12.2019 № 340-IX щодо протидії рейдерству, як на проблему вплине запровадження ринку землі та зняття мораторію, чому найбільше захоплень стосується малого та середнього бізнесу, - відповіді на ці та інші питання, а також поради юристів щодо способів захисту дивіться у записі онлайн-конференції «Аграрне Рейдерство: Борітеся – (не) Поборете?» на Youtube-каналі Sofiya Law Firm.

Участь в обговоренні проблем, пов’язаних із протидією аграрному рейдерству, також взяли:

- президент ТПП України Геннадій Чижиков;

- голова Комітету підприємців агропромислового комплексу ТПП України Олег Юхновський;

- координатор земельної компоненти АПД, представник ТОВ BVVG (Федерального товариства з управління та реалізації земель) Кристоф Гільген;

- адвокат Віктор Кобилянський;

- радник Міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол;

- перший віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Віктор Шеремета.

Представники аграрного бізнесу можуть отримати брошуру «Юридична безпека у земельних відносинах», надіславши запит на електронну адресу office@lawfirmsofiya.kiev.ua.

 18.06.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Олександр Поліводський озвучив головні ризики для бізнесу від запровадження ринку землі в Україні
Для інвесторів одним з головних ризиків появи в Україні ринку землі є правова невизначеність, яка утвориться в тому разі, якщо Конституційний Суд до 1 липня 2021 року не ухвалить жодного рішення стосовно Закону №552-IX.
Детальніше...Олександра Поліводського нагороджено почесною відзнакою НААУ
Партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський отримав почесну відзнаку Національної асоціації адвокатів України за сприяння розбудові інституту адвокатури.
Детальніше...Всі новини