Українська | Русский | English

Визначення юрисдикції суду: правила та проблеми обговорили юристи


Як правильно визначити юрисдикцію суду, куди слід звертатися за захистом порушених прав та законних інтересів, зокрема, щодо нерухомого майна, землі, повернення вкладів фізичних осіб, організації проведення публічних конкурсів і укладення договорів за їхніми результатами?

Проблеми визначення юрисдикції суду, з якими практикуючі юристи стикаються ледь не щодня, обговорили науковці, адвокати та судді під час вебінару «Юрисдикційні спори в правозастосовчій практиці».

Захід, який організували Комітет з аграрного та земельного права НААУ спільно з Центром дослідження проблем адміністративної юстиції Київського регіонального центру Національної академії правових наук України, відбувся за організаційної підтримки Sofiya Law Firm.

Модератор вебінару, партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський зауважив, що попередня он-лайн дискусія, яка була присвячена питанням підсудності земельних спорів, не лише викликала неабиякий інтерес серед фахівців, але і стала приводом, аби замислитися над більш глибокими аспектами: як і на яких засадах має функціонувати судова система, а також як на практиці застосовувати чинне законодавство.

Одним із характерних негативних наслідків правової невизначеності є «процесуальний туризм», коли недобросовісними представниками подається кілька позовів у суди різних юрисдикцій. «Зловживати можна там, де немає правової визначеності, - переконаний О.Поліводський. – Тоді починається пересмикування з боку сторони спору. І доки у законодавстві залишається така невизначеність, недобросовісні представники сторін будуть цим користатися. Відтак процес затягується на довгі роки…».

Під час заходу учасники дослідили критерії розмежування юрисдикції відповідно до наявної практики ВС, а також визначили особливості визначення підсудності щодо прав на нерухоме майно, юрисдикції у земельних спорах з органами місцевого самоврядування, спорах за участі ФГВФО, у сфері інтелектуальної власності та спорах щодо організації та проведення публічних закупівель.

Участь в обговоренні проблем взяли:

Антон Монаєнко - керівник Центру дослідження проблем адміністративної юстиції Київського регіонального центру НАПрН України;

Юрій Бауман - адвокат, голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ;

Ян Білоголовий - адвокат, член Комітету з аграрного та земельного права НААУ;

Вадим Мостепанюк - начальник відділу представництва в судах та виконавчих провадженнях ФГВФО;

Ольга Ніколаєва - суддя Харківського окружного адміністративного суду;

Микола Потоцький - директор з питань права та адміністрування державних реєстрів Укрпатенту, голова Комітету з інтелектуальної власності НААУ;

Михайло Хоменко - доцент кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Шевченка.

Нагадаємо, актуальні освітні заходи з питань аграрного та земельного права можна переглядати на каналі Sofiya Law Firm у Youtube.24.06.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Олександр Поліводський озвучив головні ризики для бізнесу від запровадження ринку землі в Україні
Для інвесторів одним з головних ризиків появи в Україні ринку землі є правова невизначеність, яка утвориться в тому разі, якщо Конституційний Суд до 1 липня 2021 року не ухвалить жодного рішення стосовно Закону №552-IX.
Детальніше...Олександра Поліводського нагороджено почесною відзнакою НААУ
Партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський отримав почесну відзнаку Національної асоціації адвокатів України за сприяння розбудові інституту адвокатури.
Детальніше...Всі новини