Українська | Русский | English

5 кроків, які має зробити аграрій до відкриття ринку землі, назвав Олександр Поліводський


Треба готуватися до відкриття ринку землі і відповідно будувати свої ринкові стратегії. Необхідно пам’ятати: ринок не за горами і його наслідки можуть бути важливими.

На цьому наголосив голова комітету Національної асоціації адвокатів України з аграрного та земельного права, партнер Sofiya Law Firm, адвокат Олександр Поліводський в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес», присвяченому перспективам, які невдовзі очікують аграріїв.

На його погляд, аби підготуватися до можливих несподіванок, які виникнуть після відкриття ринку землі, вже сьогодні аграрії мають вжити кілька заходів.

1. Не відкладати належне оформлення земельних відносин на потім. «Перш за все слід провести оцінку своїх земельних активів на предмет належного оформлення, - переконаний експерт. - Не варто допускати тіньових, сірих, неофіційних домовленостей, бо рано чи пізно це призведе до втрати активів».

2. Переглянути умови договорів оренди, перевірити їх чинність. «Якщо особа є орендарем, то треба порівняти умови з ринковими. Орендарям не слід економити на ціні, якщо оплата не відповідає ринковій, бо це закладає ризики», - радить О.Поліводський.

3. Діяти на випередження. «Необхідно завжди бути готовим до судових чи інших претензій від третіх осіб щодо землі, майна, корпоративних прав тощо. Доцільно приділяти увагу не тільки самій землі, але і усьому комплексу майнових та інших відносин, - переконаний експерт. - Цього року закон надав право власнику ускладнити оформлення прав на нерухомість та корпоративні права, щоб запобігти підробці документів або примушуванню до підписання документів. Можливо, комусь із власників варто скористатися такою нагодою».

4. Інвентаризувати усі свої зобов’язання: «не варто нехтувати навіть найменшими фінансовими претензіями опонентів, бо це може вилитися у суттєву проблему з іноді незворотними наслідками».

5. Дослухатись до юристів – традиційна порада правників, якої бізнес не завжди дотримується.

Повністю текст інтерв’ю Олександра Поліводського можна переглянути за посиланням.

 29.07.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Олександр Поліводський озвучив головні ризики для бізнесу від запровадження ринку землі в Україні
Для інвесторів одним з головних ризиків появи в Україні ринку землі є правова невизначеність, яка утвориться в тому разі, якщо Конституційний Суд до 1 липня 2021 року не ухвалить жодного рішення стосовно Закону №552-IX.
Детальніше...Олександра Поліводського нагороджено почесною відзнакою НААУ
Партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський отримав почесну відзнаку Національної асоціації адвокатів України за сприяння розбудові інституту адвокатури.
Детальніше...Всі новини