Українська | Русский | English

5 кроків, які має зробити аграрій до відкриття ринку землі, назвав Олександр Поліводський


Треба готуватися до відкриття ринку землі і відповідно будувати свої ринкові стратегії. Необхідно пам’ятати: ринок не за горами і його наслідки можуть бути важливими.

На цьому наголосив голова комітету Національної асоціації адвокатів України з аграрного та земельного права, партнер Sofiya Law Firm, адвокат Олександр Поліводський в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес», присвяченому перспективам, які невдовзі очікують аграріїв.

На його погляд, аби підготуватися до можливих несподіванок, які виникнуть після відкриття ринку землі, вже сьогодні аграрії мають вжити кілька заходів.

1. Не відкладати належне оформлення земельних відносин на потім. «Перш за все слід провести оцінку своїх земельних активів на предмет належного оформлення, - переконаний експерт. - Не варто допускати тіньових, сірих, неофіційних домовленостей, бо рано чи пізно це призведе до втрати активів».

2. Переглянути умови договорів оренди, перевірити їх чинність. «Якщо особа є орендарем, то треба порівняти умови з ринковими. Орендарям не слід економити на ціні, якщо оплата не відповідає ринковій, бо це закладає ризики», - радить О.Поліводський.

3. Діяти на випередження. «Необхідно завжди бути готовим до судових чи інших претензій від третіх осіб щодо землі, майна, корпоративних прав тощо. Доцільно приділяти увагу не тільки самій землі, але і усьому комплексу майнових та інших відносин, - переконаний експерт. - Цього року закон надав право власнику ускладнити оформлення прав на нерухомість та корпоративні права, щоб запобігти підробці документів або примушуванню до підписання документів. Можливо, комусь із власників варто скористатися такою нагодою».

4. Інвентаризувати усі свої зобов’язання: «не варто нехтувати навіть найменшими фінансовими претензіями опонентів, бо це може вилитися у суттєву проблему з іноді незворотними наслідками».

5. Дослухатись до юристів – традиційна порада правників, якої бізнес не завжди дотримується.

Повністю текст інтерв’ю Олександра Поліводського можна переглянути за посиланням.

 29.07.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
7 факторів, які слід враховувати у побудові системної юрфірми, проаналізує Олександр Поліводський
Партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський виступить на онлайн-курсі «Побудова системної юридичної фірми в нових умовах» з модулем, який буде присвячений питанням партнерства та організації структури.
Детальніше...Орендарі землі можуть зіткнутися з необхідністю переоформлення договорів, - О.Поліводський
При передачі земель з державної до комунальної власності перед деякими орендарями землі постане питання переукладання договорів. Через неврегульованість законодавства неуважне ставлення до цієї теми може...
Детальніше...Всі новини