Українська | Русский | English

Sofiya Law Firm та PlantAgro консультують аграрний бізнес з юридичних питань


В Україні триває робота з підготовки до впровадження ринку землі. У зв’язку із цим Sofiya Law Firm та PlantAgro запровадили серію відеоконсультацій з юридичних питань для аграрного бізнесу.

Перша з них присвячена ідеї детінізації виробництва сільськогосподарської продукції, реалізованій у проекті закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України. Він був зареєстрований за № 3131-д і наразі знаходиться на опрацюванні в експертних підрозділах Апарату Верховної Ради.

Аналіз ініціативи представив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський. Документом, пропонується запровадити «поставлене податкове зобов'язання» -  мінімальну суму, яку мають сплачувати всі власники та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення з доходів від її використання.

«До 5% нормативної грошової оцінки землі, що становитиме близько 1400 – 1500 грн. за гектар, щороку сплачуватимуть власники і користувачі, що не передали землю в оренду, - пояснює О.Поліводський. – В експертних колах ставлення до такої ініціативи неоднозначне і дискусії ще попереду».

Власникам землі і бізнесу юрист радить готуватися до нових законодавчих умов.

«Кожному слід перевірити, чи оформлені належним чином права власності або користування на земельні ділянки. Юридичним особам – провести аудит земельного банку, аби переконатися у його належному стані, - вважає О.Поліводський. – Ті недоліки, які сьогодні видаються маленькими, за нових законодавчих умов можуть стати суттєвими перешкодами для подальшого ведення бізнесу і планування його розвитку».

PlantAgro - офіційний дистриб’ютор ряду передових міжнародних компаній з виробництва та продажу насіннєвого матеріалу зарубіжної та вітчизняної селекції, оригінальних та генеричних засобів захисту рослин, усіх видів мінеральних добрив та добрив для позакореневого підживлення вирощуваних культур.

 21.09.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Проблеми захисту екологічних прав обговорили судді, адвокати та науковці під час круглого столу
15 червня відбувся круглий стіл «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики», модератором на якому виступив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.
Детальніше...Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії...
Детальніше...Всі новини