Українська | Русский | English

Чи можна фермеру посилатися на форс-мажор для невиконання форвардних контрактів пояснив О.Поліводський


Якщо хтось підписав контракт, він має виконувати його умови. В тому числі, коли мова заходить про розірвання договору чи відмову від його виконання. І, за загальним правилом, відмова від виконання договору в односторонньому порядку не допускається, якщо це не передбачається в самому контракті.

На цьому наголосив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський, відповідаючи на запитання галузевого видання AgroPolit.com щодо практичних кроків, які можуть допомогти аграріям вирішити суперечливі питання форвардів.

Річ у тім, що аналіз цьогорічних осінніх ринкових цін на зернові, а також динаміка виконання форвардних контрактів фермерами демонструє, що український АПК опинився віч-на-віч з черговою проблемою. Трейдери очікують на виконання контрактів, а фермери не горять бажанням чи не можуть ці контракти виконати.

Звісно, кожну ситуацію з невиконанням форвардного контракту потрібно розглядати окремо, спираючись на текст договору, - переконаний О.Поліводський. «Адже є форвардні контракти, які укладаються на біржі (із застереженнями щодо біржових торгів), а є такі, що укладаються між сторонами. Тому може бути багато різних «але», - застерігає адвокат. - Однак всі ці «але» вирішуються за допомогою суду, який буде розглядати зобов'язання компанії, умови контракту та їх виконання».

Коли ж мова заходить про форс-мажор як причину невиконання контракту, варто пам'ятати про потребу довести це стороні, відповідним органам або надати інші логічні пояснення. «Слід пам’ятати, що форс-мажор - це можливість невиконання контракту, яку потрібно підтверджувати. І насправді, форс-мажор може бути однією з декількох причин невиконання форвардного контракту. Але всі вони мають бути обґрунтовані та підтверджені, наприклад, коли інша сторона не виконує свої зобов'язання», – резюмував партнер Sofiya Law Firm.

Докладніше читайте в повній версії статті «Невиконання форвардних контрактів – вирок фермерам чи шлях до діалогу з трейдерами?» на порталі AgroPolit.com.26.10.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Олександр Поліводський озвучив головні ризики для бізнесу від запровадження ринку землі в Україні
Для інвесторів одним з головних ризиків появи в Україні ринку землі є правова невизначеність, яка утвориться в тому разі, якщо Конституційний Суд до 1 липня 2021 року не ухвалить жодного рішення стосовно Закону №552-IX.
Детальніше...Олександра Поліводського нагороджено почесною відзнакою НААУ
Партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський отримав почесну відзнаку Національної асоціації адвокатів України за сприяння розбудові інституту адвокатури.
Детальніше...Всі новини