Українська | Русский | English

Чи можна фермеру посилатися на форс-мажор для невиконання форвардних контрактів пояснив О.Поліводський


Якщо хтось підписав контракт, він має виконувати його умови. В тому числі, коли мова заходить про розірвання договору чи відмову від його виконання. І, за загальним правилом, відмова від виконання договору в односторонньому порядку не допускається, якщо це не передбачається в самому контракті.

На цьому наголосив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський, відповідаючи на запитання галузевого видання AgroPolit.com щодо практичних кроків, які можуть допомогти аграріям вирішити суперечливі питання форвардів.

Річ у тім, що аналіз цьогорічних осінніх ринкових цін на зернові, а також динаміка виконання форвардних контрактів фермерами демонструє, що український АПК опинився віч-на-віч з черговою проблемою. Трейдери очікують на виконання контрактів, а фермери не горять бажанням чи не можуть ці контракти виконати.

Звісно, кожну ситуацію з невиконанням форвардного контракту потрібно розглядати окремо, спираючись на текст договору, - переконаний О.Поліводський. «Адже є форвардні контракти, які укладаються на біржі (із застереженнями щодо біржових торгів), а є такі, що укладаються між сторонами. Тому може бути багато різних «але», - застерігає адвокат. - Однак всі ці «але» вирішуються за допомогою суду, який буде розглядати зобов'язання компанії, умови контракту та їх виконання».

Коли ж мова заходить про форс-мажор як причину невиконання контракту, варто пам'ятати про потребу довести це стороні, відповідним органам або надати інші логічні пояснення. «Слід пам’ятати, що форс-мажор - це можливість невиконання контракту, яку потрібно підтверджувати. І насправді, форс-мажор може бути однією з декількох причин невиконання форвардного контракту. Але всі вони мають бути обґрунтовані та підтверджені, наприклад, коли інша сторона не виконує свої зобов'язання», – резюмував партнер Sofiya Law Firm.

Докладніше читайте в повній версії статті «Невиконання форвардних контрактів – вирок фермерам чи шлях до діалогу з трейдерами?» на порталі AgroPolit.com.26.10.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Олександр Поліводський окреслить актуальні проблеми запровадження ринку землі в Україні
3 грудня 2020 року о 10:00 розпочнеться вебінар на тему «Бізнес і земельна реформа: проблеми застосування земельного законодавства», організований відділенням Асоціації правників України в Закарпатській області.
Детальніше...7 факторів, які слід враховувати у побудові системної юрфірми, проаналізує Олександр Поліводський
Партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський виступить на онлайн-курсі «Побудова системної юридичної фірми в нових умовах» з модулем, який буде присвячений питанням партнерства та організації структури.
Детальніше...Всі новини