Українська | Русский | English

Чи можна фермеру посилатися на форс-мажор для невиконання форвардних контрактів пояснив О.Поліводський


Якщо хтось підписав контракт, він має виконувати його умови. В тому числі, коли мова заходить про розірвання договору чи відмову від його виконання. І, за загальним правилом, відмова від виконання договору в односторонньому порядку не допускається, якщо це не передбачається в самому контракті.

На цьому наголосив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський, відповідаючи на запитання галузевого видання AgroPolit.com щодо практичних кроків, які можуть допомогти аграріям вирішити суперечливі питання форвардів.

Річ у тім, що аналіз цьогорічних осінніх ринкових цін на зернові, а також динаміка виконання форвардних контрактів фермерами демонструє, що український АПК опинився віч-на-віч з черговою проблемою. Трейдери очікують на виконання контрактів, а фермери не горять бажанням чи не можуть ці контракти виконати.

Звісно, кожну ситуацію з невиконанням форвардного контракту потрібно розглядати окремо, спираючись на текст договору, - переконаний О.Поліводський. «Адже є форвардні контракти, які укладаються на біржі (із застереженнями щодо біржових торгів), а є такі, що укладаються між сторонами. Тому може бути багато різних «але», - застерігає адвокат. - Однак всі ці «але» вирішуються за допомогою суду, який буде розглядати зобов'язання компанії, умови контракту та їх виконання».

Коли ж мова заходить про форс-мажор як причину невиконання контракту, варто пам'ятати про потребу довести це стороні, відповідним органам або надати інші логічні пояснення. «Слід пам’ятати, що форс-мажор - це можливість невиконання контракту, яку потрібно підтверджувати. І насправді, форс-мажор може бути однією з декількох причин невиконання форвардного контракту. Але всі вони мають бути обґрунтовані та підтверджені, наприклад, коли інша сторона не виконує свої зобов'язання», – резюмував партнер Sofiya Law Firm.

Докладніше читайте в повній версії статті «Невиконання форвардних контрактів – вирок фермерам чи шлях до діалогу з трейдерами?» на порталі AgroPolit.com.26.10.2020
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Проблеми захисту екологічних прав обговорили судді, адвокати та науковці під час круглого столу
15 червня відбувся круглий стіл «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики», модератором на якому виступив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.
Детальніше...Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії...
Детальніше...Всі новини