Українська | Русский | English

Олександр Поліводський озвучив головні ризики для бізнесу від запровадження ринку землі в Україні


Для інвесторів одним з головних ризиків появи в Україні ринку землі є правова невизначеність, яка утвориться в тому разі, якщо Конституційний Суд до 1 липня 2021 року не ухвалить жодного рішення стосовно Закону №552-IX.

Про практичні проблеми запровадження ринку землі в Україні розповів партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський під час програми «Діалог з Володимиром Клименком».

Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон №552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який визначив ключові правила старту ринку землі в Україні.

Однак, у конституційності цього законодавчого акта засумнівалися нардепи, які одразу внесли до Конституційного Суду два подання (ознайомитися зі змістом можна на офіційному сайті КС  тут і тут), які досі залишаються нерозглянутими.

У разі визнання закону або його окремих норм неконституційними, він повністю або частково втрачає чинність і зникає з правового поля як регулюючий акт, - нагадав О.Поліводський. – В такому разі на його норми неможливо посилатися ані при укладанні угод, ані в суді в разі виникнення спорів.

Втім, на думку партнера Sofiya Law Firm, головна загроза для бізнесу полягає не стільки в існуванні можливості скасування Закону про ринок землі, скільки у не вирішенні цього питання до 1 липня 2021 року, коли цей закон має набрати чинності.

Експерт змоделював ймовірний негативний сценарій розвитку ситуації: «Після 1 липня люди почнуть купувати, продавати землю, що оформлюватиметься в рамках Закону №552-IX. А через якийсь час за поданнями ухвалюється рішення КС про його неконституційність. Якими будуть правові наслідки, як бути з договорами, які визначають права і обов’язки сторін на момент укладення? Ми отримаємо ситуацію юридичного хаосу», - застерігає він.

«Тобто, - резюмує О.Поліводський, - з 1 липня 2021 року бізнес, який вкладає гроші, фактично потрапляє у ситуацію правової невизначеності, коли ринок землі начебто існує, але у будь-який момент може бути скасований. Звісно, це не приваблює інвесторів».

Докладніше – дивіться у програмі «Діалог з Володимиром Клименком».

Довідково: Володимир Клименко є визнаним експертом на зерновому ринку. Більше десяти років він очолював Українську зернову асоціацію. Є членом Ради підприємців при Кабміні, експертом FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) та EBRD (Європейський банк реконструкції та розвитку).


25.02.2021
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Проблеми захисту екологічних прав обговорили судді, адвокати та науковці під час круглого столу
15 червня відбувся круглий стіл «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики», модератором на якому виступив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.
Детальніше...Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії...
Детальніше...Всі новини