Українська | Русский | English

Особу не може бути позбавлено права постійного користування землею без її волі – О.Поліводський


У вирішенні проблем, пов’язаних із реалізацією права постійного користування земельною ділянкою, слід виходити з принципу верховенства права і захисту прав людини. Відтак, усі права, які одного разу надала держава, мають бути дотримані до тих пір, поки особа сама не вирішить, як ними розпорядитися.

На цьому наголосив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський під час свого виступу на круглому столі «Право постійного користування земельною ділянкою. Особливості вирішення спорів за участю фермерських господарств».

«Відтак, право постійного користування зберігається, а людина не може бути позбавлена цього права без її волевиявлення», - пояснив він спосіб практичної реалізації заявленого принципу, зауваживши при цьому, що держава може лише стимулювати шляхом пропонування кращих варіантів, наприклад, податковий.

«Але нерідкі випадки, коли законодавством створюються ситуації, аби податкове стимулювання було обтяжливим. І це призводить до дискримінації суб’єктів», - застеріг експерт.

На думку А.Поліводського, у цьому контексті стимулювання, в тому числі і податкове, може бути для суб’єктів лише позитивним.

Нагадаємо, згідно зі ст. 92 Земельного кодексу України, право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

Круглий стіл «Право постійного користування земельною ділянкою. Особливості вирішення спорів за участю фермерських господарств» був організований та проведений Судовою палатою для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду Верховного Суду спільно з Національною школою суддів України. Участь у ньому взяли судді Великої Палати Верховного Суду, місцевих та апеляційних господарських судів, адвокати, відомі науковці та експерти.
 16.04.2021
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Проблеми захисту екологічних прав обговорили судді, адвокати та науковці під час круглого столу
15 червня відбувся круглий стіл «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики», модератором на якому виступив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.
Детальніше...Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії...
Детальніше...Всі новини