Українська | Русский | English

Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський


Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський 

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії прав на землю».

Участь у конференції, присвяченій  30-річчю створення господарських (арбітражних) судів України,  взяв партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський. Він виступив із доповіддю «Електронна форма договору з землею та іншою нерухомістю».

Спікер розглянув засадничі положення законодавства ЄС та надав перелік релевантних директив та постанов, окреслив особливості правового регулювання електронних договорів в Україні, розповів про те, як національні суди оцінюють електронні докази та надав позиції Верховного Суду з цього питання, а також спрогнозував проблеми застосування електронної форми в сфері обороту землі та нерухомості у недалекому майбутньому.

О.Поліводський переконаний, що для вирішення наявних сьогодні проблем правозастосування слід застосовувати позиції і доктрини: заборони суперечливої поведінки; динаміки договору; легітимних очікувань; конклюдентних дій; зцілення договору та визнання сторонами доказів та обставин; свободи самовираження (волевиявлення).

«Значення електронної форми договору в операціях з землею і іншою нерухомістю зростатиме. Деякі агрохолдинги вже готуються і будуть застосовувати таку форму навіть із сільським населенням, - зауважив партнер Sofiya Law Firm. – У цьому контексті українська судова практика має враховувати тенденції права Європейського Союзу та міжнародної практики».

У міжнародній науково-практичній конференції «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії прав на землю» взяли участь судді Верховного Суду, представники міністерств, наукові працівники, іноземні експерти та практики. Першу частину заходу можна переглянути за посиланням. 04.06.2021
НОВИНИ ПФ «СОФІЯ»
Проблеми захисту екологічних прав обговорили судді, адвокати та науковці під час круглого столу
15 червня відбувся круглий стіл «Захист екологічних прав як передумова сталого розвитку країни. Аналіз судової практики», модератором на якому виступив партнер Sofiya Law Firm Олександр Поліводський.
Детальніше...Особливості укладення електронних договорів із землею та іншою нерухомістю окреслив Олександр Поліводський
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у співпраці з проєктом ЄС «Право-Justice» провів науково-практичну конференцію «Адаптація земельного законодавства України до вимог Європейського Союзу. Гарантії...
Детальніше...Всі новини